Komerční banka, a.s.Národní soustava kvalifikací
Proč se registrovat?

Monitoring sucha Agrární komora ČR na Facebooku

KONSORCIUM

AK ČR - Agrární komora České republiky

- Agrární komora České republiky (AK ČR) byla zřízena zákonem. Sdružuje většinu podnikatelů v zemědělství, lesnictví a potravinářství, prosazuje a obhajuje zájmy svých členů, poskytuje poradenství a informační služby na celém území ČR. AK ČR od roku 1993 pomáhá zachovat tradiční kvalitu českého zemědělství. AKČR svým jednáním pomáhá rozvoji zemědělství a venkova České republiky.

Kalendář akcí

«Říjen 2018 »
č.t.PoÚtStČt SoNe
40. 1234567
41. 891011121314
42. 15161718192021
43. 22232425262728
43. 293031    
14 ukázka zápisu akce AK
 
14 ukázka zápisu akce škol
 
14 takto označený den
se konají akce AK i akce škol
legenda

Dnešní akce:
Dnes se koná 1 akce. přehled konaných akcí naleznete zde ›

Dnešní akce škol:

Na tento den není naplánovaná žádná akce.

Kurzovní lístek

21. 10. 2018

EuroEuro25,865
DolarDolar22,552
LibraLibra29,387
zdroj: www.cnb.cz

anketa
Hodnotíme aktuální dění…

Je podle Vás potřebné, aby i v roce 2018 stát vyplácel kompenzace za škody způsobené suchem?

Ano, pomoc by měla být plošná. 42%
Ano, ale pomoc by měla být cílená. 18%
Ano, ale s výrazně jednodušším systémem. 20%
Ne. Sucho mě netrápí. 20%

počet hlasů celkem: 1117


Prosinec
19
2017

Vánoční výstavy

Stalo se již tradicí, že řada našich členů pořádá vánoční výstavy. Často jsou spojovány se Dny otevřených dveří. Stejně je tomu i letos a i tento víkend byl velmi bohatý na tyto akce.

Od 13. do 17. prosince se v Rajhradě na  Střední zahradnické škole konala vánoční výstava pod názvem Voňavé Vánoce, spojená se Dny otevřených dveří. Vernisáž a slavnostní otevření výstavy se konala již v odpoledních hodinách 12. prosince. Již samotné zahájení přilákalo mnoho návštěvníků. Nejinak tomu bylo i po celou dobu trvání akce.  Svoje floristické umění zde předvedli studenti zdejší školy pod vedením zkušených učitelů. Jednotlivé třídy byly velmi nápaditě naaranžované. Ve školním skleníku si mohli návštěvníci koupit jednak adventní věnečky a svícny, ale také pokojové květiny, převážně z AGRO Brna Tuřany, jako např. vánoční hvězdy, bramboříky, kolopejku či vánoční kaktus.


Vánoční výstava ve Střední odborné škole veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky, České Budějovice se konala ve dnech 14. a 15. prosince. Připraveny byly pro návštěvníky vánoční vazby; expozice včelařů a vystavené perníčky. Výstavu zhlédlo 428 návštěvníků. Ve dnech 16. a 17. prosince se škola prezentovala i na Vánočních trzích na náměstí Přemysla Otakara v Českých Budějovicích pod záštitou Jihočeského kraje. K vidění byly opět vánoční aranže, ale i malování perníčků.


Rybniční zámeček se stal dalším vánočním zastavením. Akce se již stala tradicí v této jihomoravské obci, kde sídlí Zahradnická fakulta MENDELU v Brně. Výstava se konala pod názvem Jiskřivé Vánoce. Jednalo se již o desátý ročník této velmi zdařilé akce. K vidění byly krásné floristické aranžmá, které vznikly pod vedením proděkana Jiřího Martinka a vytvořili je studenti Zahradnické fakulty. Práce byly doplněné výstavou skleněných artefaktů a obrazy. V neděli vystoupili trubači Lesnické fakulty MENDELU v Brně.


Výstava vánoční floristiky a zemědělské techniky na Střední zahradnické a technické škole v Litomyšli se koná v předvánočním čase a je také spojena se Dny otevřených dveří. Akce probíhá až do úterý 19. prosince. Zájemci zde uvidí zemědělskou techniku, jak historickou, tak také moderní. Floristé naaranžovali několik tříd. Adventní věnce, svícny a další aranžmá je  možné nejen obdivovat, ale také si koupit. Zajímavostí akce je účast několika partnerských škol ze Slovenska, Polska, Německa, Holandska a Ukrajiny

Až do vánočních svátků můžete navštívit velmi zdařilou výstavu v Zahradnictví Petr Mikan v Chrudimi. Potěší vás nejen krásné svícny, adventní věnečky, ale působivé ztvárnění skleníků i nové prodejní plochy na téma Pohádkové Vánoce.  K výběru jsou vlastní květiny jako bramboříky a vánoční hvězdy, ale i mnoho dalších květin z dovozu. Odnést si můžete i krásně uvázanou řezanou květinu. Vánoční výstavu navštívilo již přibližně 20 tisíc návštěvníků.

Další akce se o víkendu konaly v zahradnických centrech v Teplicích, Líbeznicích a v Praze - Střešovicíchzdroj: Svaz květinářů a floristů ČR »


hodnotit známkou:
 hodnot známkou 1  hodnot známkou 2  hodnot známkou 3  hodnot známkou 4  hodnot známkou 5

článek hodnocen: 1x výsledná známka: 2.42

článek zobrazen: 304 lidem

Aktuality
Zprávy
Komodity
Vzdělávání
Dotace
Legislativa
Inzerce
Home
Proč se registrovat
Mapa serveru
Kontakty

Ochrana osobních údajů
Agrární komora ČR
Počernická 96
108 00 Praha 10 – Malešice
Agrární komora ČR
Blanická 3
779 00 Olomouc

www.apic-ak.cz   www.agrocr.cz


Agrární komora ČR (AKČR) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Creative Commons License Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory ČR je možné pouze s uvedením zdroje.

Agrární komora České republiky - AKČR - Copyright © 2005-2012
code WRS vyroba-www.cz