Komerční banka, a.s.Národní soustava kvalifikací
Proč se registrovat?

Monitoring sucha Agrární komora ČR na Facebooku

KONSORCIUM

AK ČR - Agrární komora České republiky

- Agrární komora České republiky (AK ČR) byla zřízena zákonem. Sdružuje většinu podnikatelů v zemědělství, lesnictví a potravinářství, prosazuje a obhajuje zájmy svých členů, poskytuje poradenství a informační služby na celém území ČR. AK ČR od roku 1993 pomáhá zachovat tradiční kvalitu českého zemědělství. AKČR svým jednáním pomáhá rozvoji zemědělství a venkova České republiky.

Kalendář akcí

«Říjen 2018 »
č.t.PoÚtStČt SoNe
40. 1234567
41. 891011121314
42. 15161718192021
43. 22232425262728
43. 293031    
14 ukázka zápisu akce AK
 
14 ukázka zápisu akce škol
 
14 takto označený den
se konají akce AK i akce škol
legenda

Dnešní akce:
Dnes se koná 1 akce. přehled konaných akcí naleznete zde ›

Dnešní akce škol:

Na tento den není naplánovaná žádná akce.

Kurzovní lístek

16. 10. 2018

EuroEuro25,815
DolarDolar22,283
LibraLibra29,471
zdroj: www.cnb.cz

anketa
Hodnotíme aktuální dění…

Je podle Vás potřebné, aby i v roce 2018 stát vyplácel kompenzace za škody způsobené suchem?

Ano, pomoc by měla být plošná. 45%
Ano, ale pomoc by měla být cílená. 17%
Ano, ale s výrazně jednodušším systémem. 19%
Ne. Sucho mě netrápí. 20%

počet hlasů celkem: 933


Listopad
03
2017

Seznamte se s rostlinami, které z našich obydlí dělají domov. Americké pokojovky se představí ve skleníku Fata Morgana

TISKOVÁ ZPRÁVA - 3. listopadu 2017 - Trojská botanická zahrada v průběhu celého roku přibližovala návštěvníkům flóru amerického kontinentu. Letošní poslední výstava prozradí, které rostliny připutovaly do našich bytů a kanceláří z tropických lesů Jižní a Střední Ameriky. Není jich málo, tropy Ameriky jsou druhově nejbohatší oblastí světa. Výstava Americké pokojovky ve skleníku Fata Morgana začíná 4. listopadu a potrvá až do 7. ledna 2018, přístupná je denně kromě pondělí od 9 do 16 hodin.

Téměř v každé domácnosti se svými obyvateli žije nějaká tropická rostlina. Byt bez květin totiž lidé vnímají spíše jako prodejnu nábytku než jako svůj domov. Mnozí ale ani nepřemýšlejí o tom, kde se vzaly rostliny v regálech květinářství. „Návštěvníkům jsme chtěli tentokrát přiblížit rostliny, které možná doma sami pěstují, ale mnohdy ani netuší, odkud přišly a jak žijí ve své domovině. Ve skleníku Fata Morgana se tak odhalí tajemství oblíbených pokojových rostlin, bez kterých si většina z nás neumí svůj domov představit,“ říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy. Návštěvníci výstavy se díky informačním panelům dozvědí zajímavostí o způsobu života, využití a pěstování těchto rostlin.

„Jednou ze skupin rostlin, kterou na výstavě prezentujeme, jsou oblíbené marantovité rostliny, které jsou okrasné zejména zbarvením svých listů. Ty jsou schopny se natáčet ke zdroji světla a maximálně tak využít sluneční svit v podrostu tropických pralesů,“ uvádí Romana Rybková, kurátorka výstavy. Chybět nebudou ani zástupci dalších skupin jako jsou begonie, bromélie, palmy, kaktusy či masožravé rostliny. Každý si tak najde právě tu svou oblíbenou pokojovku.

Svatomartinské již za týden!
Výstava oblíbených pokojovek ale není tím jediným programem, na který se mohou návštěvníci Botanické zahrady hl. m. Prahy v listopadu těšit. Milovníci vína by si rozhodně neměli nechat ujít Svatomartinský přípitek na vinici sv. Kláry.
Stalo se již tradicí, že se 11. listopadu v 11 hodin poprvé otevírají a ochutnávají mladá vína z letošní sklizně. V letošním roce podpoří příjemnou atmosféru na vinici sv. Kláry hudební doprovod. Na své si přijde každý: od jedenácti bude hrát cimbálová kapela, kterou v půl třetí vystřídá jazz v podání Barbora Swinx Boys.

Chybět nebude ani svatomartinské pohoštění v podobě husího kaldounu, tradičních lokšů nebo koláčů, které skvěle doplní mladá vína od českých a moravských vinařů. V nabídce budou samozřejmě také vína z místní vinice a letošní novinka – matolinové pálenky. Vinotéka sv. Klára nabídne posezení u krbu i výhled na Prahu z přilehlých teras.
A s jakými jídly se mladá vína nejlépe párují?
„Obecně si svěžest a říznost mladých vín skvěle rozumí s tučnějšími pokrmy. Tradice velí pečenou husu, což je dobrá volba, ale určitě není ta jediná správná. I mezi mladými víny jsou totiž značné rozdíly. K některému si raději dáte sladké svatomartinské rohlíčky a k dalšímu misku škvarků,“ doporučuje Eliška Muchnová, vedoucí vinotéky sv. Klára. Kombinujte, zkoušejte, ochutnávejte - párování vína a pokrmů je hra a ne závažné životní rozhodnutí. Oslavte svátek mladých vín v Troji!

Kalendář akcí v trojské botanické zahradě do prosince 2017

Adventní tvoření
25. 11. 10–17 h, Areál západ – zázemí administrativní budovy
Přijďte si vyrobit vánoční dekorace nebo malý dárek pro vaše blízké.

Adventní rozjímání
16. 12.  13–16 h, Kaple sv. Kláry
Zpříjemněte si čekání na vánoční svátky biblickým čtením a hraním nebo pěveckým vystoupením v útulné kapli sv. Kláry nad stejnojmennou vinicí. Po rozjímání se můžete zahřát ve viničním domku, který nabízí různé druhy vín z Vinice sv. Kláry.

Venkovní expozice jsou od prvního listopadu do konce února roku 2018 přístupné zdarma.

Podrobnější přiblížení veškerých akcí a novinek najdete na www.botanicka.cz.

Pro více informací prosím kontaktujte:
Mgr. Klára Hrdá
Referentka pro vnější vztahy a média

Darina Miklovičová
PR manažerka pro externí komunikaci           


hodnotit známkou:
 hodnot známkou 1  hodnot známkou 2  hodnot známkou 3  hodnot známkou 4  hodnot známkou 5

článek hodnocen: 1x výsledná známka: 2.62

článek zobrazen: 210 lidem

Aktuality
Zprávy
Komodity
Vzdělávání
Dotace
Legislativa
Inzerce
Home
Proč se registrovat
Mapa serveru
Kontakty

Ochrana osobních údajů
Agrární komora ČR
Počernická 96
108 00 Praha 10 – Malešice
Agrární komora ČR
Blanická 3
779 00 Olomouc

www.apic-ak.cz   www.agrocr.cz


Agrární komora ČR (AKČR) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Creative Commons License Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory ČR je možné pouze s uvedením zdroje.

Agrární komora České republiky - AKČR - Copyright © 2005-2012
code WRS vyroba-www.cz