www.apic-ak.cz


Duben
01
2018

Zdravá potravina se nově mění na Fér potravinu

Fér potravina

K 27. 7. 2017 se sdružení Zdravá potravina rozhodlo změnit svůj název tak, aby lépe vystihl podstatu jejich práce. Ze Zdravé potraviny je nyní Fér potravina.

Logo se mění, avšak idea zůstává stejná.Penny Market spolupracuje s občanským sdružením Zdravá potravina, nyní Fér potravina již od roku 2015.

Logo Fér potravina Vám pomůže snadno rozpoznat, které výrobky jsou kvalitní a bez náhražek, které jsou pro tělo škodlivé.

FÉR POTRAVINA - hlídá obsah zbytečné chemie

● Kontrolují počet a typ Éček v potravině a tyto éčka pro běžné spotřebitele lidsky vysvětlí a barevně odliší. Více informací najdete zde.
● Výrobky jsou hodnoceny dle kritérií, které byly vytvořeny pod odborným dohledem Ing. Hany Střítecké, Ph.D. na základě podkladů a požadavků samotných spotřebitelů.
● Všechny produkty Penny marketu sdružení pečlivě zkontrolovalo a výrobky s logem jsou vidět na všech letácích Penny a také v jejich aplikaci FÉR POTRAVINA

img_4335795

 

APLIKACE FÉR POTRAVINA (dříve Nutriatlas)

img_4335183

● Aplikace FÉR POTRAVINA je zdarma ke stažení pro Android a iOS a najdete zde databázi potravin s podrobnými informacemi o jejich složení
● Stačí naskenovat čárový kód jakéhokoliv výrobku a okamžitě se dozvíte vše o jeho složení a původu
● Po načtení EAN kódu se zvětší etiketa a Éčka jsou interaktivní - můžete hned zjistit, co je které zač
● V případě, že Vaše potravina v databázi není, můžete ji jednoduše přidat pomocí ofocení složení a nutriční tabulky přes Váš fotoaparát v mobilním telefonu. Potravina je pak následně ohodnocena a vložena do databáze.
● Aplikace FÉR POTRAVINA byla vyvinuta ve spolupráci s PENNY
● Více informaci najdete na www.ferpotravina.cz

Zdroj: Penny Market Česká republika

hodnotit známkou:
 hodnot známkou 1  hodnot známkou 2  hodnot známkou 3  hodnot známkou 4  hodnot známkou 5

článek hodnocen: 1x výsledná známka: 2.91

článek zobrazen: 1753 lidem