www.apic-ak.cz


Červen
09
2017

TOP VÍNO SLOVÁCKA 2017 - regionální ocenění vína

Agrární komora Uherské Hradiště a Zemědělský svaz ČR, územní organizace v Uherském Hradišti vyhlašuje X. ročník soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA". Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, radní Margity Balaštíkové a za finanční podpory města Uherské Hradiště a Agrární komory ČR.

Začíná soutěž TOP Víno Slovácka 2017

Vinaři Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Sv. Antonínkem a Blatničky mohou přihlásit své vzorky do jubilejního desátého ročníku soutěže „TOP Víno Slovácka“. Vína musí být vyrobena z hroznů odrůd vinné révy s původem na území ČR a ze sklizně roku 2016.

Deseti nejlépe ohodnoceným vínům bude udělen certifikát a medaile TOP Víno Slovácka 2017, kterou mohou být oceněná vína označena na obalu. Dále bude udělena Cena za kolekci vín – nejméně pět vzorku jednoho přihlašovatele.

Jednotlivé vzorky se registrují prostřednictvím elektronické přihlášky na stránkách www.elwis.cz od 1. června. Uzávěrka je 31. července 2017.
Sběr vzorků vín se pak bude konat 2., 3. a 4. srpna od 7 do 18 hodin v sídle Agrární komory UH, Svatoplukova 346, Uherské Hradiště. Hodnocení se uskuteční 8. srpna 2017 s odborným garantem Jakubem Šebestou.


Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na Vinařských slavnostech 19. srpna 2017 v Polešovicích za účasti významných hostů, kde bude příležitost k neformálnímu setkání milovníků dobrého vína a široké veřejnosti. Je připraven bohatý kulturní program, ochutnávka všech vín přihlášených do soutěže, bio vín a ochutnávka specialit - potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a regionálních potravin Zlínského kraje. Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a radní Margity Balaštíkové.

Další informace

hodnotit známkou:
 hodnot známkou 1  hodnot známkou 2  hodnot známkou 3  hodnot známkou 4  hodnot známkou 5

článek hodnocen: 1x výsledná známka: 2.5

článek zobrazen: 519 lidem