Komerční banka, a.s.Národní soustava kvalifikací
Proč se registrovat?

Monitoring sucha Agrární komora ČR na Facebooku

KONSORCIUM

AK ČR - Agrární komora České republiky

- Agrární komora České republiky (AK ČR) byla zřízena zákonem. Sdružuje většinu podnikatelů v zemědělství, lesnictví a potravinářství, prosazuje a obhajuje zájmy svých členů, poskytuje poradenství a informační služby na celém území ČR. AK ČR od roku 1993 pomáhá zachovat tradiční kvalitu českého zemědělství. AKČR svým jednáním pomáhá rozvoji zemědělství a venkova České republiky.

Kalendář akcí

«Únor 2019 »
č.t.PoÚtStČt SoNe
5.     123
6. 45678910
7. 11121314151617
8. 18192021222324
9. 25262728   
14 ukázka zápisu akce AK
 
14 ukázka zápisu akce škol
 
14 takto označený den
se konají akce AK i akce škol
legenda

Dnešní akce:
Dnes se koná 1 akce. přehled konaných akcí naleznete zde ›

Dnešní akce škol:

Na tento den není naplánovaná žádná akce.

Kurzovní lístek

23. 02. 2019

EuroEuro25,665
DolarDolar22,662
LibraLibra29,421
zdroj: www.cnb.cz

anketa
Hodnotíme aktuální dění…

Agrární komora připravila pro Českou televizi 13ti dílný cyklus o našem zemědělství, který se vysílá od 5.11. do 17.12., vždy v pondělí a ve čtvrtek. Seriál

Sleduji 65%
Nesleduji 35%

počet hlasů celkem: 952


Listopad
09
2017

O 5. kolo PRV mají zemědělci, potravináři a lesníci enormní zájem. Ministr Jurečka proto podporu navýšil přibližně o 880 milionů korun

8.11.2017 – Ministerstvo zemědělství uzavřelo příjem žádostí do 5. kola Programu rozvoje venkova (PRV). Celkový počet zaregistrovaných žádostí dosáhl téměř 5 tisíc. Ministr Marian Jurečka proto zvýšil podporu v investicích do zemědělských podniků a pro zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů na 1,7 a 1,1 miliardy korun. Jde o jedny z nejvíce využívaných operací v PRV.

„Kvůli velkému převisu žádostí jsem se rozhodl podporu z Programu rozvoje venkova zvýšit o přibližně 880 milionů korun. Snahou bylo výrazněji podpořit zejména malé zemědělce, kteří si podávají žádosti o projekty do jednoho milionu korun a hospodaří na maximálně 150 hektarech. Úspěšnost v jednotlivých záměrech u zemědělských investic tak neklesne pod 25 procent, přičemž u malých zemědělců dosáhne 40 procent. Toto navýšení je samozřejmě vedeno i s ohledem na budoucí roky, aby nedošlo předčasně k vyčerpání finančních prostředků PRV,“ řekl ministr Jurečka.

Ministerstvo se tak snaží uspokojit maximum žadatelů podle dostupných finančních možností. Celkem totiž žádali zemědělci, potravináři a lesníci v 5. kole PRV o přibližně 9 miliard korun. K dispozici je nyní i s aktuálním navýšením více než 4 miliardy korun.

V rámci 5. kola PRV se přijímaly žádostí pro následující operace:

    Investice do zemědělských podniků

    Zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů

    Zavádění preventivních opatření v lesích

    Obnova lesních porostů po kalamitách

    Investice do ochrany melioračních a zpevňujících dřevin

    Technika a technologie pro lesní hospodářství

    Podpora operačních skupin a projektů EIP

    Podpora vývoje nových produktů, postupů a technologií při zpracování zemědělských produktů a jejich uvádění na trh

    Sdílení zařízení a zdrojů

    Horizontální a vertikální spolupráce mezi účastníky krátkých dodavatelských řetězců a místních trhů

    Horizontální a vertikální spolupráce při udržitelném zajišťování biomasy pro výrobu energie, výrobu potravin a v průmyslových procesech

 

Na základě finančních částek určených pro jednotlivé operace 5. kola, Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) do 13. listopadu 2017 doporučí žádosti. Seznamy doporučených žádostí, žádostí náhradníků a nedoporučených žádostí budou k dispozici na webových stránkách SZIF.

Žadatelé, kteří neuspěli v  5. kole PRV, mohou využít některý z  programů Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF):

Investiční úvěry a Provozní úvěry – jde o poměrně nové programy z dubna 2016, o které je od začátku velký zájem. Žadatelé mají možnost snížení jistiny úvěru až do výše 15 tisíc EUR. Účelem programu Investiční úvěry je pořízení investičního majetku, který souvisí se zemědělskou prvovýrobou, se zpracováním zemědělských produktů, lesním hospodářstvím nebo zpracováním dřeva. Účelem Provozního úvěru je financování zemědělských prvovýrobců, zpracovatelů zemědělských produktů a podnikatelů v lesním hospodářství či zpracování dřeva.

Program Zemědělec – jde o nejvyužívanější program PGRLF, který poskytuje dotace části úroků z úvěru. V uplynulých dvou letech dosahovala podpora výši 2 % (a u mladých začínajících zemědělců až výše 3 %). Cílem Programu Zemědělec je vytvořit předpoklady pro rozvoj zemědělských prvovýrobců na investice zejména do strojního zařízení, vybavení, technologických celků, výstavby, pořízení nebo vylepšení nemovitého majetku či investic na nákup plemenných zvířat. Podporovaná investice musí vést ke zlepšení celkové výkonnosti a udržitelnosti zemědělského podniku, hlavně snížením výrobních nákladů, a k dalšímu rozvoji produkce podniku.

Zajištění úvěru - cílem programu je přispět k dostupnosti úvěrových prostředků na financování investičních záměrů zemědělských podnikatelů či podnikatelů zabývajících se zpracováním zemědělských produktů nebo subjektů působících v odvětví lesního hospodářství či zpracování dřeva. Investice musí vést ke zlepšení výkonnosti a udržitelnosti podniku, zejména snížením výrobních nákladů nebo zlepšením a dalším rozvinutím produkce.

Ve všech programech podpor PGRLF je možné podávat žádosti elektronicky prostřednictvím formuláře umístěného na stránkách PGRLF, www.pgrlf.cz.

 

Markéta Ježková
tisková mluvčí Ministerstva zemědělství


zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR »


hodnotit známkou:
 hodnot známkou 1  hodnot známkou 2  hodnot známkou 3  hodnot známkou 4  hodnot známkou 5

článek hodnocen: 1x výsledná známka: 1.4

článek zobrazen: 344 lidem

Aktuality
Zprávy
Komodity
Vzdělávání
Dotace
Legislativa
Inzerce
Home
Proč se registrovat
Mapa serveru
Kontakty

Ochrana osobních údajů
Agrární komora ČR
Počernická 96
108 00 Praha 10 – Malešice
Agrární komora ČR
Blanická 3
779 00 Olomouc

www.apic-ak.cz   www.agrocr.cz


Agrární komora ČR (AKČR) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Creative Commons License Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory ČR je možné pouze s uvedením zdroje.

Agrární komora České republiky - AKČR - Copyright © 2005-2012
code WRS vyroba-www.cz