Komerční banka, a.s.Národní soustava kvalifikací
Proč se registrovat?

Monitoring sucha Agrární komora ČR na Facebooku

KONSORCIUM

AK ČR - Agrární komora České republiky

- Agrární komora České republiky (AK ČR) byla zřízena zákonem. Sdružuje většinu podnikatelů v zemědělství, lesnictví a potravinářství, prosazuje a obhajuje zájmy svých členů, poskytuje poradenství a informační služby na celém území ČR. AK ČR od roku 1993 pomáhá zachovat tradiční kvalitu českého zemědělství. AKČR svým jednáním pomáhá rozvoji zemědělství a venkova České republiky.

Kalendář akcí

«Únor 2019 »
č.t.PoÚtStČt SoNe
5.     123
6. 45678910
7. 11121314151617
8. 18192021222324
9. 25262728   
14 ukázka zápisu akce AK
 
14 ukázka zápisu akce škol
 
14 takto označený den
se konají akce AK i akce škol
legenda

Dnešní akce:
Dnes se konájí 3 akce. přehled konaných akcí naleznete zde ›

Dnešní akce škol:

Na tento den není naplánovaná žádná akce.

Kurzovní lístek

22. 02. 2019

EuroEuro25,645
DolarDolar22,586
LibraLibra29,544
zdroj: www.cnb.cz

anketa
Hodnotíme aktuální dění…

Agrární komora připravila pro Českou televizi 13ti dílný cyklus o našem zemědělství, který se vysílá od 5.11. do 17.12., vždy v pondělí a ve čtvrtek. Seriál

Sleduji 65%
Nesleduji 35%

počet hlasů celkem: 935


Květen
17
2017

Ministr zemědělství: Obchodní vztahy se třetími zeměmi jsou pro nás nevýhodné, EU musí postupovat tvrději a chtít stejné podmínky pro všechny

15.5.2017 – Podmínky pro vývoz a dovoz mezi Evropskou unií a třetími zeměmi nejsou rovnovážné. Třetí země kladou evropským vývozcům řadu nových administrativních překážek, které jim znesnadňují vývoz, sami přitom do EU vozí zboží za výrazně jednodušších podmínek. Ministr zemědělství Marian Jurečka se kvůli tomu obrátí na eurokomisaře Phila Hogana.

„Některé nově zaváděné požadavky pro naše vývozce jsou v rozporu s mezinárodními obchodními dohodami. Nejde jen o problém zemědělství a potravinářství, ale i ostatních odvětví, třeba strojírenství a hutnictví. Proto chci, aby se situací zabývaly i další sektory a problém se řešil na celoevropské úrovni,“ řekl dnes na jednání vládního Výboru pro EU ministr zemědělství Marian Jurečka.

Jednou z oblastí, která znesnadňuje evropským producentům obchod, jsou zdlouhavé a komplikované certifikační procedury. Ty se protahují až na několik let. Podle ministra Jurečky se tak některé země snaží ochránit vlastní méně výkonný zemědělský a potravinářský sektor před konkurencí z vyspělých zemí EU, přičemž tuzemské zemědělské a potravinářské výrobky mnohdy požadavkům, které jsou v těchto zemích kladeny na dovážené zboží, neodpovídají.

Podle ministra se situace týká dlouhodobě zemí jako je Rusko, Čína nebo Vietnam, v poslední době se však protekcionistické tendence začínají projevovat i u vyspělých partnerů. Jde zejména o USA, kdy nová administrativa prezidenta Donalda Trumpa vystupuje proti dalšímu uvolňování pravidel mezinárodního obchodu.

Aktuálním příkladem je Brazílie, která dlouhodobě vyváží značné množství masa do EU, aniž by byla schopna zajistit jeho zdravotní nezávadnost a kvalitu, a zároveň neumožňuje odpovídající přístup na svůj trh pro potravinářské výrobky EU.

„Budu proto požadovat po Evropské unii daleko lepší ochranu spotřebitele, včetně lepší ochrany našeho trhu. Unie jen mlčí a lidé ztrácejí dál důvěru v členské státy i celou EU,“ uvedl ministr Jurečka.

Obrátí se proto v nejbližších dnech na komisaře Phila Hogana či komisařku Cecilii Malströmovou s návrhem, aby EU hledala nástroje, jak těmto nerecipročním praktikám čelit. Situací by se dle Jurečky měly současně zabývat i ostatní resorty.

 

Markéta Ježková
tisková mluvčí Ministerstva zemědělství


zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR »


hodnotit známkou:
 hodnot známkou 1  hodnot známkou 2  hodnot známkou 3  hodnot známkou 4  hodnot známkou 5

článek hodnocen: 1x výsledná známka: 1

článek zobrazen: 218 lidem

Aktuality
Zprávy
Komodity
Vzdělávání
Dotace
Legislativa
Inzerce
Home
Proč se registrovat
Mapa serveru
Kontakty

Ochrana osobních údajů
Agrární komora ČR
Počernická 96
108 00 Praha 10 – Malešice
Agrární komora ČR
Blanická 3
779 00 Olomouc

www.apic-ak.cz   www.agrocr.cz


Agrární komora ČR (AKČR) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Creative Commons License Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory ČR je možné pouze s uvedením zdroje.

Agrární komora České republiky - AKČR - Copyright © 2005-2012
code WRS vyroba-www.cz