Komerční banka, a.s.Národní soustava kvalifikací
Proč se registrovat?

Monitoring sucha Agrární komora ČR na Facebooku

KONSORCIUM

AK ČR - Agrární komora České republiky

- Agrární komora České republiky (AK ČR) byla zřízena zákonem. Sdružuje většinu podnikatelů v zemědělství, lesnictví a potravinářství, prosazuje a obhajuje zájmy svých členů, poskytuje poradenství a informační služby na celém území ČR. AK ČR od roku 1993 pomáhá zachovat tradiční kvalitu českého zemědělství. AKČR svým jednáním pomáhá rozvoji zemědělství a venkova České republiky.

Kalendář akcí

«Březen 2019 »
č.t.PoÚtStČt SoNe
9.     123
10. 45678910
11. 11121314151617
12. 18192021222324
13. 25262728293031
14 ukázka zápisu akce AK
 
14 ukázka zápisu akce škol
 
14 takto označený den
se konají akce AK i akce škol
legenda

Dnešní akce:
Dnes se koná 1 akce. přehled konaných akcí naleznete zde ›

Dnešní akce škol:

Kurzovní lístek

25. 03. 2019

EuroEuro25,725
DolarDolar22,761
LibraLibra29,952
zdroj: www.cnb.cz

anketa
Hodnotíme aktuální dění…

Agrární komora připravila pro Českou televizi 13ti dílný cyklus o našem zemědělství, který se vysílá od 5.11. do 17.12., vždy v pondělí a ve čtvrtek. Seriál

Sleduji 65%
Nesleduji 35%

počet hlasů celkem: 1048


Únor
28
2018

Ministr Milek: Musíme vyřešit podnákladové ceny v obchodních řetězcích, budu usilovat o změnu zákona o významné tržní síle

27.2.2018 – Konkurenceschopnost evropského potravinářství bylo hlavní téma mezinárodní konference Food Forum, kterou dnes v Brně v rámci mezinárodních potravinářských veletrhů Salima 2018 zahájil ministr zemědělství Jiří Milek. Ve svém vystoupení se zaměřil především na nekalé obchodní praktiky a ochranu spotřebitelů před dvojí kvalitou a falšováním potravin.

Evropská komise v loňském roce zahájila celoevropskou veřejnou konzultaci na téma, jak učinit potravinový řetězec spravedlivější. Přes 90 procent dotázaných uvedlo, že nekalé obchodní praktiky mají zásadní negativní dopad na fungování potravinového řetězce a požadují předložení legislativního řešení ze strany EK. „Dvojí kvalita potravin, podnákladové ceny a rozdílné marže na stejných výrobcích, to jsou hlavní nekalé obchodní praktiky, které musíme řešit. Proto usilujeme o to, aby Komise řešila tyto praktiky formou evropského právního předpisu,“ řekl ministr zemědělství Jiří Milek.

O nekalých obchodních praktikách jednal ministr Jiří Milek i v závěru minulého týdne v Paříži s francouzským ministrem zemědělství a potravinářství Stéphanem Travertem. Ocenil návrh legislativního balíčku, který letos v lednu představila francouzská vláda, a rád by se jím inspiroval. „Podle této legislativy by zemědělci a potravináři mohli prodávat své výrobky se ziskem a supermarkety by měly mít povinnost prodávat potraviny se ziskem minimálně deset procent, aby nebyly prodávány za nižší ceny, než jsou jejich výrobní náklady. Mimo jiné by návrh měl zajistit, aby nejméně padesát procent potravin dostupných na veřejných místech, jako jsou školy či nemocnice, pocházelo z lokální produkce,“ uvedl ministr Milek.

V souvislosti s kvalitou potravin ministr připomněl trendy posledních let, kdy se lidé vrací k českým potravinám, a to i díky podpoře značek kvality. „Ministerstvo zemědělství se zaměřuje na vzdělávání spotřebitelů, aby požadovali kvalitní české potraviny. V tom chceme i nadále pokračovat,“ řekl ministr zemědělství Jiří Milek.

Dvojí kvalita potravin je dlouhodobě důležité téma i pro slovenskou ministryni zemědělství a rozvoje venkova Gabrielu Matečnou. „Jde o problematiku, kterou jsme otevřeli během slovenského předsednictví, a kterou následně potvrdila i třetina zemí EU. Podvádění spotřebitelů nebudeme tolerovat. I proto prosazujeme vytvoření jednotné metodiky testování dvojí kvality potravin. Zároveň upřednostňujeme přijetí legislativy na evropské úrovni,“ uvedla dnes na konferenci Food Forum Matečná.

Ministr Milek na brněnském výstavišti navštívil rovněž mezinárodní potravinářský veletrh Salima. Na programu má dnes i jednání s brněnským primátorem Petrem Vokřálem nebo prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu Martou Novákovou.

Tiskové oddělení Ministerstva zemědělství


zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR »


hodnotit známkou:
 hodnot známkou 1  hodnot známkou 2  hodnot známkou 3  hodnot známkou 4  hodnot známkou 5

článek hodnocen: 1x výsledná známka: 2.42

článek zobrazen: 234 lidem

Aktuality
Zprávy
Komodity
Vzdělávání
Dotace
Legislativa
Inzerce
Home
Proč se registrovat
Mapa serveru
Kontakty

Ochrana osobních údajů
Agrární komora ČR
Počernická 96
108 00 Praha 10 – Malešice
Agrární komora ČR
Blanická 3
779 00 Olomouc

www.apic-ak.cz   www.agrocr.cz


Agrární komora ČR (AKČR) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Creative Commons License Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory ČR je možné pouze s uvedením zdroje.

Agrární komora České republiky - AKČR - Copyright © 2005-2012
code WRS vyroba-www.cz