Komerční banka, a.s.Národní soustava kvalifikací
Proč se registrovat?

Monitoring sucha Agrární komora ČR na Facebooku

KONSORCIUM

AK ČR - Agrární komora České republiky

- Agrární komora České republiky (AK ČR) byla zřízena zákonem. Sdružuje většinu podnikatelů v zemědělství, lesnictví a potravinářství, prosazuje a obhajuje zájmy svých členů, poskytuje poradenství a informační služby na celém území ČR. AK ČR od roku 1993 pomáhá zachovat tradiční kvalitu českého zemědělství. AKČR svým jednáním pomáhá rozvoji zemědělství a venkova České republiky.

Kalendář akcí

«Únor 2019 »
č.t.PoÚtStČt SoNe
5.     123
6. 45678910
7. 11121314151617
8. 18192021222324
9. 25262728   
14 ukázka zápisu akce AK
 
14 ukázka zápisu akce škol
 
14 takto označený den
se konají akce AK i akce škol
legenda

Dnešní akce:
Dnes se konájí 3 akce. přehled konaných akcí naleznete zde ›

Dnešní akce škol:

Na tento den není naplánovaná žádná akce.

Kurzovní lístek

22. 02. 2019

EuroEuro25,645
DolarDolar22,586
LibraLibra29,544
zdroj: www.cnb.cz

anketa
Hodnotíme aktuální dění…

Agrární komora připravila pro Českou televizi 13ti dílný cyklus o našem zemědělství, který se vysílá od 5.11. do 17.12., vždy v pondělí a ve čtvrtek. Seriál

Sleduji 65%
Nesleduji 35%

počet hlasů celkem: 935


Prosinec
07
2017

Denní komentář z trhů: ropa, dolar, akcie, zlato

Globální akcie se zlepšujícím se sentimentem posilují

Po dvou ztrátových dnech v řadě dnes globální akciové trhy míří převážně výše, neboť chuť po rizikovějších aktivech se zlepšuje v souladu s optimismem, že Spojené státy úspěšně prosadí daňové reformy.
Většina asijsko-pacifických trhů uzavřela obchodní seanci růstem. Japonský Nikkei posílil o 1,5 % a umazal velkou část 2 % ztrát z předešlého dne, které představovaly největší pokles od konce letošního března. 
V Evropě se v průběhu dopoledne většina burz cenných papírů nacházela v pozitivním teritoriu, kdy technologické akcie, podobně jako v průběhu středy v Asii a na Wall Street, korigovaly předešlé ztráty. V průběhu dnešního dne na Wall Street jsou akciové indexy prozatím smíšené. Posilují futures na S&P 500 i Nasdaq, zatímco Dow Jones se chystá otevřít v červených číslech.

Optimismus kolem progresu daňové reformy v USA pomohl dolaru k dvoutýdennímu maximu

Dolar vzrostl na nejvyšší úroveň za poslední dva týdny, neboť optimismus kolem zákonodárců USA kráčejících vstříc daňové reformě pokračuje v růstu, zatímco obavy z případného odstavení vlády jsou na ústupu. U.S. dolar index měřící sílu americké měny vůči koši šesti hlavních světových měn posiluje o 0,19 % na 93,71, nejvyšší úroveň od 22. listopadu.
Senát pod vedením republikánů ve středu hlasoval pro účast na společném vyjednávání se Sněmovnou reprezentantů před kongresovým váborem s cílem dohodnout plán a konečný návrh reformy daňového systému. Finální verdikt by měl padnout do 22. prosince.
Mezitím se obavy z případného odstavení vlády USA uvolnily poté, co později v průběhu včerejšího dne Sněmovna pokračovala v projednávání návrhu zákona, který by rozšířil stávající federální financování do 22. prosince. Očekává se, že dolní komora amerického Kongresu dnes návrh zákona schválí.

WTI ropa zůstává v blízkosti třítýdenního minima

Po včerejším poklesu o 1,66 USD dnes lednový futures na WTI americkou lehkou ropu na burze Nymex mírně posiluje, nicméně drží se v blízkosti třítýdenního minima. K němu klesla poté, co prudký nárůst komerčních zásob paliv v USA v minulém týdnu naznačil slábnoucí poptávku, zatímco denní produkce ropy v USA vzrostla ve stejném období na nový rekord.
Krátce před třetí hodinou odpoledne cena nejaktivnějšího lednového futures kontraktu na burze Nymex roste o 18 centů na 56,14 USD/barel. V průběhu včerejšího dne v reakci na zveřejněné statistiky amerického ministerstva pro energie ropa prudce oslabila o 2,9 % na 55,96 dolarů za barel, nejnižší od 20. listopadu.  

Pád ceny zlata na burze Comex pokračuje, a to je tak nejníže od letošního července

Ceny zlata pokračují v poklesu. Nejaktivnější únorový futures kontrakt na zlato na burze Comex je nejníže za poslední více jak 4 měsíce, jelikož se obchodníci ruku v ruce se sílícím optimismem ohledně daňové reformy vyhýbají bezpečným aktivům. Od začátku týdne únorový futures na zlato ztrácí již 26 USD/unci na 1.256,60 dolarů za unci. Někteří obchodníci se domnívají, že s daňovou reformou související podpora ekonomiky USA přiměje americký Fed k rychlejšímu zvyšování úrokových sazeb.


Robert Černík, analytik, 7.12.17

NENECHTE SI UJÍT ŽÁDNOU Z NOVINEK, ANALÝZ A OBCHODNÍCH TIPŮ NAŠEHO TÝMU PRIMSTOCK. SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU, TWITTERU A NA STRÁNKÁCH PRIMSTOCK.


zdroj: WWW.PRIMSTOCK.CZ »


hodnotit známkou:
 hodnot známkou 1  hodnot známkou 2  hodnot známkou 3  hodnot známkou 4  hodnot známkou 5

článek hodnocen: 1x výsledná známka: 3.13

článek zobrazen: 220 lidem

Aktuality
Zprávy
Komodity
Vzdělávání
Dotace
Legislativa
Inzerce
Home
Proč se registrovat
Mapa serveru
Kontakty

Ochrana osobních údajů
Agrární komora ČR
Počernická 96
108 00 Praha 10 – Malešice
Agrární komora ČR
Blanická 3
779 00 Olomouc

www.apic-ak.cz   www.agrocr.cz


Agrární komora ČR (AKČR) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Creative Commons License Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory ČR je možné pouze s uvedením zdroje.

Agrární komora České republiky - AKČR - Copyright © 2005-2012
code WRS vyroba-www.cz