Komerční banka, a.s.Národní soustava kvalifikací
Proč se registrovat?

Monitoring sucha Agrární komora ČR na Facebooku

KONSORCIUM

AK ČR - Agrární komora České republiky

- Agrární komora České republiky (AK ČR) byla zřízena zákonem. Sdružuje většinu podnikatelů v zemědělství, lesnictví a potravinářství, prosazuje a obhajuje zájmy svých členů, poskytuje poradenství a informační služby na celém území ČR. AK ČR od roku 1993 pomáhá zachovat tradiční kvalitu českého zemědělství. AKČR svým jednáním pomáhá rozvoji zemědělství a venkova České republiky.

Kalendář akcí

«Prosinec 2018 »
č.t.PoÚtStČt SoNe
48.      12
49. 3456789
50. 10111213141516
51. 17181920212223
52. 24252627282930
1. 31      
14 ukázka zápisu akce AK
 
14 ukázka zápisu akce škol
 
14 takto označený den
se konají akce AK i akce škol
legenda

Dnešní akce:
Na tento den není naplánovaná žádná akce.

Dnešní akce škol:

Na tento den není naplánovaná žádná akce.

Kurzovní lístek

10. 12. 2018

EuroEuro25,850
DolarDolar22,736
LibraLibra29,018
zdroj: www.cnb.cz

anketa
Hodnotíme aktuální dění…

Agrární komora připravila pro Českou televizi 13ti dílný cyklus o našem zemědělství, který se vysílá od 5.11. do 17.12., vždy v pondělí a ve čtvrtek. Seriál

Sleduji 67%
Nesleduji 33%

počet hlasů celkem: 332


Prosinec
07
2017

Denní komentář z trhů: ropa, dolar, akcie, zlato

Globální akcie se zlepšujícím se sentimentem posilují

Po dvou ztrátových dnech v řadě dnes globální akciové trhy míří převážně výše, neboť chuť po rizikovějších aktivech se zlepšuje v souladu s optimismem, že Spojené státy úspěšně prosadí daňové reformy.
Většina asijsko-pacifických trhů uzavřela obchodní seanci růstem. Japonský Nikkei posílil o 1,5 % a umazal velkou část 2 % ztrát z předešlého dne, které představovaly největší pokles od konce letošního března. 
V Evropě se v průběhu dopoledne většina burz cenných papírů nacházela v pozitivním teritoriu, kdy technologické akcie, podobně jako v průběhu středy v Asii a na Wall Street, korigovaly předešlé ztráty. V průběhu dnešního dne na Wall Street jsou akciové indexy prozatím smíšené. Posilují futures na S&P 500 i Nasdaq, zatímco Dow Jones se chystá otevřít v červených číslech.

Optimismus kolem progresu daňové reformy v USA pomohl dolaru k dvoutýdennímu maximu

Dolar vzrostl na nejvyšší úroveň za poslední dva týdny, neboť optimismus kolem zákonodárců USA kráčejících vstříc daňové reformě pokračuje v růstu, zatímco obavy z případného odstavení vlády jsou na ústupu. U.S. dolar index měřící sílu americké měny vůči koši šesti hlavních světových měn posiluje o 0,19 % na 93,71, nejvyšší úroveň od 22. listopadu.
Senát pod vedením republikánů ve středu hlasoval pro účast na společném vyjednávání se Sněmovnou reprezentantů před kongresovým váborem s cílem dohodnout plán a konečný návrh reformy daňového systému. Finální verdikt by měl padnout do 22. prosince.
Mezitím se obavy z případného odstavení vlády USA uvolnily poté, co později v průběhu včerejšího dne Sněmovna pokračovala v projednávání návrhu zákona, který by rozšířil stávající federální financování do 22. prosince. Očekává se, že dolní komora amerického Kongresu dnes návrh zákona schválí.

WTI ropa zůstává v blízkosti třítýdenního minima

Po včerejším poklesu o 1,66 USD dnes lednový futures na WTI americkou lehkou ropu na burze Nymex mírně posiluje, nicméně drží se v blízkosti třítýdenního minima. K němu klesla poté, co prudký nárůst komerčních zásob paliv v USA v minulém týdnu naznačil slábnoucí poptávku, zatímco denní produkce ropy v USA vzrostla ve stejném období na nový rekord.
Krátce před třetí hodinou odpoledne cena nejaktivnějšího lednového futures kontraktu na burze Nymex roste o 18 centů na 56,14 USD/barel. V průběhu včerejšího dne v reakci na zveřejněné statistiky amerického ministerstva pro energie ropa prudce oslabila o 2,9 % na 55,96 dolarů za barel, nejnižší od 20. listopadu.  

Pád ceny zlata na burze Comex pokračuje, a to je tak nejníže od letošního července

Ceny zlata pokračují v poklesu. Nejaktivnější únorový futures kontrakt na zlato na burze Comex je nejníže za poslední více jak 4 měsíce, jelikož se obchodníci ruku v ruce se sílícím optimismem ohledně daňové reformy vyhýbají bezpečným aktivům. Od začátku týdne únorový futures na zlato ztrácí již 26 USD/unci na 1.256,60 dolarů za unci. Někteří obchodníci se domnívají, že s daňovou reformou související podpora ekonomiky USA přiměje americký Fed k rychlejšímu zvyšování úrokových sazeb.


Robert Černík, analytik, 7.12.17

NENECHTE SI UJÍT ŽÁDNOU Z NOVINEK, ANALÝZ A OBCHODNÍCH TIPŮ NAŠEHO TÝMU PRIMSTOCK. SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU, TWITTERU A NA STRÁNKÁCH PRIMSTOCK.


zdroj: WWW.PRIMSTOCK.CZ »


hodnotit známkou:
 hodnot známkou 1  hodnot známkou 2  hodnot známkou 3  hodnot známkou 4  hodnot známkou 5

článek hodnocen: 1x výsledná známka: 3.13

článek zobrazen: 208 lidem

Aktuality
Zprávy
Komodity
Vzdělávání
Dotace
Legislativa
Inzerce
Home
Proč se registrovat
Mapa serveru
Kontakty

Ochrana osobních údajů
Agrární komora ČR
Počernická 96
108 00 Praha 10 – Malešice
Agrární komora ČR
Blanická 3
779 00 Olomouc

www.apic-ak.cz   www.agrocr.cz


Agrární komora ČR (AKČR) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Creative Commons License Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory ČR je možné pouze s uvedením zdroje.

Agrární komora České republiky - AKČR - Copyright © 2005-2012
code WRS vyroba-www.cz