Komerční banka, a.s.Národní soustava kvalifikací
Proč se registrovat?

Monitoring sucha Agrární komora ČR na Facebooku

KONSORCIUM

AK ČR - Agrární komora České republiky

- Agrární komora České republiky (AK ČR) byla zřízena zákonem. Sdružuje většinu podnikatelů v zemědělství, lesnictví a potravinářství, prosazuje a obhajuje zájmy svých členů, poskytuje poradenství a informační služby na celém území ČR. AK ČR od roku 1993 pomáhá zachovat tradiční kvalitu českého zemědělství. AKČR svým jednáním pomáhá rozvoji zemědělství a venkova České republiky.

Kalendář akcí

«Prosinec 2018 »
č.t.PoÚtStČt SoNe
48.      12
49. 3456789
50. 10111213141516
51. 17181920212223
52. 24252627282930
1. 31      
14 ukázka zápisu akce AK
 
14 ukázka zápisu akce škol
 
14 takto označený den
se konají akce AK i akce škol
legenda

Dnešní akce:
Na tento den není naplánovaná žádná akce.

Dnešní akce škol:

Na tento den není naplánovaná žádná akce.

Kurzovní lístek

17. 12. 2018

EuroEuro25,795
DolarDolar22,858
LibraLibra28,714
zdroj: www.cnb.cz

anketa
Hodnotíme aktuální dění…

Agrární komora připravila pro Českou televizi 13ti dílný cyklus o našem zemědělství, který se vysílá od 5.11. do 17.12., vždy v pondělí a ve čtvrtek. Seriál

Sleduji 66%
Nesleduji 34%

počet hlasů celkem: 371


Září
27
2016

Chovatelé mají poslední dny na rozbor vzorku mléka, který je podmínkou pro dotaci na zlepšení podmínek v chovech dojnic

27.9.2016 - Tisková zpráva – Do konce tohoto týdne mají chovatelé možnost odevzdat vzorek mléka k laboratornímu vyšetření na nejčastější původce mastitidy (zánět vemene) dojnic. Test provedený ve státních veterinárních ústavech je podmínkou, aby mohli chovatelé získat podporu v dotačním podprogramu na dobré životní podmínky dojnic. Podpora provádění faremní diagnostiky původce mastitid dosáhne až 146 korun na jednu dojnici.

Podporu mohou získat pouze chovatelé dojnic, kteří jsou zapojeni do systému vysoce jakostního mléka Q CZ nebo hospodaří ekologicky. Dotace je částečně určená také na náklady za toto nadstandardní vyšetření, které určuje nejčastější bakteriální původce mastitid ve stádě, přesvědčivě ověří účinnost léčení, a tím přispěje k lepší pohodě dojnic a snížení počtu zánětlivých onemocnění.

Na jednu dojnici může chovatel dostat až 146 korun, a to za období od 1. května do 30. září 2016.  Žadatelé, kteří zaslali předběžnou žádost k tomuto podprogramu, musí mimo pravidelné stanovovaní počtu somatických buněk u jednotlivých dojnic při rozboru mléka v rámci kontroly mléčné užitkovosti a provádění faremní kultivace původců mastitid v případě jejich výskytu pomocí diagnostických setů, také odebrat příslušný vzorek mléka pro tzv. vyšetření bazénového mléka pomocí metody PCR v akreditované laboratoři a odeslat jej k vyšetření nejpozději do 30. září. 2016.

Test je možné nechat provést zejména u jednoho ze tří Státních veterinárních ústavů – v Praze, Jihlavě a Olomouci. Státní veterinární správa chovatelům pro zrychlení a zjednodušení nabízí také možnost odevzdat vzorek na nejbližším pracovišti krajské veterinární správy (KVS), která po předchozí dohodě může zajistit jeho odeslání do laboratoře Státního veterinárního ústavu. Důležité je, aby mléko bylo odesláno zchlazené, čerstvé a nezkyslé, tedy co nejrychleji. Termín předání vzorku je v takovém případě proto nutné dopředu domluvit s místně příslušnou KVS. Kontakty na jednotlivé KVS zájemci najdou na: http://eagri.cz/public/web/svs/portal/zakladni-informace/organizacni-struktura/prochazeni-organizacni-strukturou/.


Pokud chovatel doručí vzorek do laboratoře jinou cestou, uvádíme pro informaci odkaz na kontakty na jednotlivé státní veterinární ústavy: http://eagri.cz/public/web/svs/portal-new/informace-pro-odbornou-verejnost-1/laboratorni-diagnostika/statni-veterinarni-ustavy/.


Markéta Ježková
tisková mluvčí Ministerstva zemědělství


zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR »


hodnotit známkou:
 hodnot známkou 1  hodnot známkou 2  hodnot známkou 3  hodnot známkou 4  hodnot známkou 5

článek hodnocen: 1x výsledná známka: 2.49

článek zobrazen: 347 lidem

Aktuality
Zprávy
Komodity
Vzdělávání
Dotace
Legislativa
Inzerce
Home
Proč se registrovat
Mapa serveru
Kontakty

Ochrana osobních údajů
Agrární komora ČR
Počernická 96
108 00 Praha 10 – Malešice
Agrární komora ČR
Blanická 3
779 00 Olomouc

www.apic-ak.cz   www.agrocr.cz


Agrární komora ČR (AKČR) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Creative Commons License Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory ČR je možné pouze s uvedením zdroje.

Agrární komora České republiky - AKČR - Copyright © 2005-2012
code WRS vyroba-www.cz