Komerční banka, a.s.Národní soustava kvalifikací
Proč se registrovat?

Monitoring sucha Agrární komora ČR na Facebooku

KONSORCIUM

AK ČR - Agrarní komora České republiky

Agrární komora České republiky (AK ČR) byla zřízena zákonem. Sdružuje většinu podnikatelů v zemědělství, lesnictví a potravinářství, prosazuje a obhajuje zájmy svých členů, poskytuje poradenství a informační služby na celém území ČR. AK ČR od roku 1993 pomáhá zachovat tradiční kvalitu českého zemědělství. AKČR svým jednáním pomáhá rozvoji zemědělství a venkova České republiky.

Kalendář akcí

«Červen 2018 »
č.t.PoÚtStČt SoNe
22.     123
23. 45678910
24. 11121314151617
25. 18192021222324
26. 252627282930 
14 ukázka zápisu akce AK
 
14 ukázka zápisu akce škol
 
14 takto označený den
se konají akce AK i akce škol
legenda

Dnešní akce:
Dnes se koná 1 akce. přehled konaných akcí naleznete zde ›

Dnešní akce škol:

Na tento den není naplánovaná žádná akce.

Kurzovní lístek

19. 06. 2018

EuroEuro25,810
DolarDolar22,373
LibraLibra29,429
zdroj: www.cnb.cz

anketa
Hodnotíme aktuální dění…

Z vaší IP již bylo hlasováno.

Jak často využíváte ve svých smluvních vztazích Rozhodčí doložku

vždy 46%
většinou 17%
minimálně 19%
vůbec 18%

počet hlasů celkem: 2890


odkazy
Mohlo by Vás zajímat…

Únor
17
2017

CETA: Poslanci schválili obchodní dohodu mezi EU a Kanadou

Plenární zasedání Tisková zpráva - Vnější/mezinárodní obchod − 15-02-2017 - 14:05

Evropský parlament schválil dohodu CETA poměrem: 408 hlasů pro a 254 proti (33 poslanců se zdrželo).

Evropský parlament ve středu 15. února schválil Komplexní hospodářskou a obchodní dohodu mezi EU a Kanadou, známou pod zkratkou CETA. Dohoda, jejímž cílem je zintenzivnit obchodní výměnu zboží a služeb a zvýšit investiční toky přes Atlantik, by se mohla prozatímně uplatňovat již od dubna 2017. 

„Schválením dohody CETA jsme si vybrali otevřenost a růst a vysoké standardy namísto protekcionismu a stagnace. Kanada je zemí, s níž máme společné hodnoty, a spojencem, na kterého se můžeme spolehnout. Spolu můžeme budovat mosty místo zdí, s cílem zajistit prosperitu našim občanům. CETA bude majákem budoucích obchodních dohod na celém světě,“ uvedl zpravodaj dohody, poslanec Artis Pabriks (EPP, LV).

Poslanci dohodu schválili poměrem hlasů 408 (pro): 254 (proti): 33 (zdrželo se hlasování).

Zintenzivnění obchodní výměny

CETA odstraní cla na většinu obchodovaného zboží a služeb a zajistí vzájemné uznání certifikací široké škály produktů. Kanada zároveň otevře federální a místní trhy veřejných zakázek podnikům z EU. Pro kanadské firmy jsou veřejné soutěže v Unii přístupné již v současnosti.

Evropští poskytovatelé služeb v různých oblastech, od námořní dopravy přes telekomunikace a inženýrské služby až po služby v oblasti životního prostředí a účetnictví, získají díky obchodní dohodě snadnější přístup na kanadský trh.

Ochrana zemědělství a sociálních standardů EU

Zástupci Unie v rámci jednání o konečném znění dohody zajistily na kanadském trhu ochranu pro více než sto čtyřicet evropských zeměpisných označení, tedy Unií chráněných potravinářských a nápojových produktů. Součástí dohody jsou i doložky o udržitelném rozvoji, které zajistí dodržování standardů EU v oblasti životního prostředí a sociální ochrany a do budoucna zabrání jejich oslabování.

EU a Kanada v preambuli dohody i v připojeném společném prohlášení potvrdily, že ustanovení CETA neomezí právo jednotlivých zemí regulovat vnitrostátní záležitosti ve veřejném zájmu. Cílem tohoto kroku je rozptýlit obavy části veřejnosti, že dohoda dává neúměrnou moc nadnárodním společnostem a znemožní zemím přijímat legislativu na ochranu zdraví, bezpečnosti a životního prostředí.

Výjimky

CETA neodstraní celní překážky v oblasti veřejných, audiovizuálních a dopravních služeb. Liberalizace vzájemného obchodu se také nedotkne některých zemědělských produktů, mezi které patří drůbež, mléčné výrobky a vejce.

Transparentnější ochrana investic

Po tlaku poslanců došlo k nahrazení kontroverzního mechanismu urovnávání sporů mezi soukromými investory a státem (ISDS) systémem investičních soudů (ICS). Státy by tak měly mít větší kontrolu nad výběrem arbitrů, posílit by se také měla transparentnost celého procesu.

Dohoda o strategickém partnerství mezi EU a Kanadou

Poslanci také udělili souhlas s uzavřením dohody o strategickém partnerství mezi EU a Kanadou (SPA), která by měla zintenzivnit vzájemnou dvoustrannou spolupráci v neobchodních věcech, například v oblasti zahraniční a bezpečnostní politiky, boje proti terorismu a organizovanému zločinu, podpory udržitelného rozvoje, výzkumu a kultury. Plénum schválilo dohodu SPA poměrem hlasů 506 (pro): 142 (proti): 43 (zdrželo se hlasování).

Další postup

CETA by mohla začít předběžně platit prvního dne měsíce následujícího po dni, kdy se obě strany vzájemně informují o ukončení všech vnitřních postupů nezbytných pro prozatímní uplatňování dohody. Poslanci očekávají, že se tak stane nejdříve 1. dubna 2017. Jelikož byla CETA Evropskou komisí prohlášena za takzvanou smíšenou dohodu, ratifikovat ji musí i členské státy EU, tedy národní a v některých případech i regionální parlamenty.

Další informace včetně videozáznamů


zdroj: © Evropská společenství »


hodnotit známkou:
 hodnot známkou 1  hodnot známkou 2  hodnot známkou 3  hodnot známkou 4  hodnot známkou 5

článek hodnocen: 8x výsledná známka: 2.24

článek zobrazen: 282 lidem

Aktuality
Zprávy
Komodity
Vzdělávání
Dotace
Legislativa
Inzerce
Home
Proč se registrovat
Mapa serveru
Kontakty
Agrární komora ČR
Počernická 96
108 00 Praha 10 – Malešice
Agrární komora ČR
Blanická 3
779 00 Olomouc

www.apic-ak.cz   www.agrocr.cz


Agrární komora ČR (AKČR) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Creative Commons License Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory ČR je možné pouze s uvedením zdroje.

Agrární komora České republiky - AKČR - Copyright © 2005-2012
code WRS vyroba-www.cz